Хапшење Епископа будимљанско-никшићког Господина Јоаникија

Episkop budimljansko-niksicki Joanikije

12. мај 2020.

Вечерас, на празник Светог Василија Острошког, 12. маја 2020. полиција је, након дуже расправе, у Парохијском дому у Никшићу, око 22 сата, уручила позив и покушавала насилно да приведе у Центар безбједности Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија са још девет свештеника.

Niksicka policija

Намјера полиције је била да понизи угледног архијереја Цркве Божје на начин што су хтјели да га у Центар безбједности спроведу возилом за криминалце, у народу познатом као марица, што је Владика достојанствено одбио и уз велико негодовање сабраног народа (неколико хиљада) због овако нецивилизованог понашања полиције, упутио се у Центар безбједности пјешке, у пратњи свештеника, које је полиција, такође, имала намјеру да приведе.

Vozilo niksicke policije

Оваквим поступањем према вјерским службеницима, у овом случају према архијереју Цркве Божје и свештенству никшићког Саборног храма, полиција демонстрира непрофесионалност, на тај начин покушавајући да испровоцира грађане и вјерни народ и доведе у питање мир и стабилност у Црној Гори.

Hapsenje Episkopa budimljansko-niksickog Јoanikija

Извор:  Епархија будимљанско-никшићка